Prognoza pogody na zimę 2021 - 2022


Prognoza pogody na kalendarzową zimę 2021 - 2022 r., obejmująca miesiące grudzień, styczeń, luty oraz marzec. Podczas tych kilku miesięcy doświadczymy najrozmaitszej pogody. Nie byłoby w tym nic dziwnego, że takie przeskoki z prawdziwej zimy do nietypowego ciepła będą odbywały się znacznie szybciej niż mogło by nam się wydawać o czym przekonamy się już niebawem.

Grudzień: początek kalendarzowej zimy i ostatnia dekada grudnia przyniosą naprawdę prawdziwy miszmasz pogodowy. Zaczniemy od zimy zwłaszcza pod postacią mrozu by w czasie Wigilii pojawiała się gwałtowna odwilż, a zaraz w pierwszy lub góra w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ponownie wróciła zima. Na początku śnieżna, a potem za śniegiem ma przyjść mróz. Co do dalszych prognoz pogody to są mocno niepewne i naprawdę trudno o przewidywanie. My sądzimy, że zimą zakończymy stary rok 2021. Ale już nie koniecznie przywitamy zimą Nowy Rok 2022.

Styczeń: tak jak napisaliśmy wraz z początkiem stycznia i z początkiem roku 2022 dojdzie do diametralnych zmian w pogodzie i szybko ma się ocieplić. Szykuje nam się nic innego jak szybka odwilż. Ale też na kilka dni, bo po 5 stycznia zima bądź co bądź na razie słaba, ale ma przejmować kontrole. Wygląda na to iż w drugiej dekadzie stycznia biała pora roku bardziej się umocni. Najwcześniej po 15 stycznia albo i jeszcze później przyjdzie ocieplenie i odwilż. Natomiast trzecia dekada stycznia często będzie zmienna. Raz będzie to zima zaraz odwilż i tak na przemian.

Luty: pierwsza dekada lutego jakiś istotniejszych zmian nie sprowadzi. Nadal dwie odmienne masy powietrza będą walczyły ze sobą co poskutkuje sporą ilością najróżniejszych opadów. W drugiej dekadzie powinno być bardziej spokojnie ze słabym mrozem w nocy i niewielkim plusem w dzień. Zaś w trzeciej dekadzie lutego zima jeszcze nie raz pokaże swoje mroczne oblicze.

Marzec: kto myśli, że jak zawita marzec to już przyjdzie wiosna. Nic z tych rzeczy tyle, że jakaś silna zima z mrozem i śniegiem też nam nie grozi. Sporo cieplejsza za to ma być druga dekada marca z powiewem przedwiośnia. Niekiedy zrobi się nawet bardzo ciepło. Na jednak stałą ciepłą porę roku jeszcze się nie zanosi co pokaże nam trzecia dekada marca.

Podsumowując: nadchodząca zima charakteryzować ma się częstymi zmianami aury. Można powiedzieć, że każdy będzie miał co chciał. Tylko nie zawsze takie zmiany są dla nas dobre zwłaszcza dla zdrowia i samopoczucia. Pozytywnym aspektem będzie to, że opadów nie zabraknie i to jest spory plus takiej pogody.

Data wydania prognozy pogody na kalendarzową zimę: 21 grudnia 2021 r.