Prognoza pogody na lato 2021


Nadchodzące lato charakteryzować będzie się upalną i burzową aurą. Jednak przejściowo na krótki czas nawiedzać nas będą incydenty z chłodem i ulewamy. Często takie gwałtowne przejścia z jednej pogody do drugiej kończyć mają się niezwykłymi zjawiskami atmosferycznymi, które będą siać zniszczenia. Co jest niepokojącą prognozą. Najniższa temperatura podczas kalendarzowego lata wystąpi nocami we wrześniu. Spodziewamy się spadku temperatury nawet do 2 - 4 stopni C. Natomiast najwyższą temperaturę zanotujemy w czerwcu oraz w lipcu. Temperatura wtedy wzrośnie nawet do 34 - 37 stopni C.

Czerwiec: początek kalendarzowego lata rozpoczniemy gorąco oraz burzowo i tak praktycznie z niewielkimi jednodniowymi przerwami, kiedy to nie powinno aż tak grzmieć i grzać utrzyma się do końca miesiąca czerwca.

Lipiec: pierwsza dekada lipca przyniesie wytchnienie od tropików. To się zmieni z nastaniem drugiej dekady lipca, kiedy to dmuchnie cieplejszym powietrzem. Początkowo ma być słonecznie, ale raz, dwa, trzy i zaraz zaczną pojawiać się burze. Szczególnie ich dużo prognozujemy po 16 lipca, kiedy przyjdzie duże ciepło i czkają nas spore upały. Chłodniej, ale i też spokojniej ma się zrobić w trzeciej dekadzie lipca.

Sierpień: pierwsza dekada sierpnia często przynosić ma zmiany. Będziemy przechodzić z upałów i burz do spokojnej, pogodnej i chłodnej pogody i na odwrót. Bardziej stabilna aura nadejdzie dopiero w drugiej dekadzie sierpnia. Wtedy będzie bardzo ciepło, ale nie na tyle byśmy się męczyli przy sporej ilości słońca. No może się trafią jakieś pojedyncze burze, co jest naturalne to jednak druga dekada sierpnia będzie całkiem udana. Dość podobnie rysują nam się prognozy na trzecią dekadę sierpnia.

Wrzesień: początek września przywitamy dość jesiennie. Jak gdyby już miała nastać stała jesień. Będzie to mylne przywitanie, bo po 4 września zacznie się robić coraz cieplej i coraz pogodniej. Bardzo optymistyczne prognozy wyglądają na drugą dekadę września. Cała dekada powinna być słoneczna i bardzo ciepła. Najwcześniej w trzeciej dekadzie na chwile pogoda się załamie.

Podsumowując: początek lata rozpoczniemy tropikalnie. Odetchnienie od męczącej aury przyjdzie w pierwszej dekadzie lipca, ale nie od razu, bo od około 3 lub 5 lipca. A w drugiej dekadzie znowu wróci pogoda przypominająca Amazonię. Lepsze prognozy widnieją na trzecią dekadę lipca. Natomiast w sierpniu pogoda będzie dość typowa dla tego miesiąca. Troszkę nas zaskoczy początek września, gdyż zapowiada się jesienny, ale po kilku dniach jesiennej szarugi jest jeszcze szansa na powrót prawdziwego lata.

Data wydania prognozy sezonowej na kalendarzowe lato: 22 czerwca 2021 r.