Prognoza pogody na jesień 2021


Nadchodząca jesień charakteryzować będzie się przemiennością okresów słonecznych i ciepłych z okresami wietrznymi, mokrymi oraz zimnymi. Najniższa temperatura podczas kalendarzowej jesieni wystąpi nocami w miesiącu grudniu. Spodziewamy się spadku temperatury do -12, -10 stopni C. Natomiast najwyższą temperaturę zanotujemy w miesiącu wrześniu oraz październiku. Temperatura wtedy wzrośnie do nawet 24, 26 stopni C.

Wrzesień: trzecią dekadę września rozpoczniemy od zdecydowanej poprawy pogody oraz ocieplenia co bardzo nas ucieszy. Trochę chłodnej ma się zrobić od czwartku 28 września, a głównie po przez wiejący silniejszy wiatr. A tak to słońca nam nadal do końca miesiąca września na pewno nie zabraknie.

Październik: pierwsza dekada października przyniesie kontynuację świetnej i stosunkowo ciepłej pogody. Jedynie poranki będą już trochę zimne i mgliste. Natomiast w drugiej dekadzie października spodziewamy się większego dynamizmu pogodowego. Początek drugiej dekady sprowadzi opady i ochłodzenie. Będzie krótkotrwałe, ale jednak wystąpi. Z kolei połowa miesiąca ponownie ma być pogodniejsza i cieplejsza. Następne załamanie aury i ochłodzenie przyjdzie pod koniec drugiej dekady października. Po nim w trzeciej dekadzie października pogoda stanie się niezbyt ciekawa. Ma być wietrznie, zimno i często będzie padał nie tylko deszcz, ale też nocami może się zdarzyć nawet opad deszczu ze śniegiem i śniegu!. Poprawa pogody przyjdzie pod koniec miesiąca.

Listopad: pierwsza dekada listopada sprowadzi o dziwo ocieplenie. Niestety od chmur oraz opadów deszczu się nie uwolnimy. Lepsza i pogodniejsza pogoda wróci dopiero w drugiej dekadzie listopada, ale i też zrobi się zimniej i nocami spadki temperatury będą już dość znaczące. No, a w trzeciej dekadzie listopada otrzymamy od pogody trochę ciepła, trochę chłodów w towarzystwie dość często najróżniejszych opadów.

Grudzień: pierwsza dekada grudnia minie pod znakiem dość pochmurnych i mglistych dni. Opadów jednak za dużo nie zaznamy. A temperatura ma balansować w okolicach 0 stopni C. Zaś w drugiej dekadzie grudnia trochę powieje zimą i śniegu dopada oraz chwyci solidniejszy mróz. Wygląd na to iż tylko przez tą dekadę, bo w trzeciej dekadzie grudnia pojawi się ocieplenie i opady pochodzenia stałego przejdą w opady ciekłe.

Podsumowując: nadchodząca jesień kalendarzowa będzie obfitować w różne pory roku. Początek jesieni, czyli trzecia dekada września oraz pierwsza dekada października przyniesie popularne "babie lato". W drugiej dekadzie października złota polska jesień będzie walczyć z jesienną słotą. W konsekwencji czego w trzeciej dekadzie października zrobi się paskudnie i nieprzyjemnie zimno. Na całe szczęście pierwsza dekada listopada sprowadzi ocieplenie. Chodź opady będą naszą nieodłączną codziennością. Natomiast w drugiej dekadzie listopada jesień pokażę swoje dobre oblicze i będzie sporo słońca jednak niezbyt ciepło. No, a w trzeciej dekadzie listopada to pogoda będzie ulegać zmianie z dnia na dzień. Stabilizacja nadejdzie dopiero w pierwszej dekadzie grudnia. A w drugiej dekadzie grudnia trochę otrzymamy zimy. Niestety przed świętami Bożego Narodzenia czeka nas ponownie odwilż. Przez co kalendarzową zimę przywitamy nietypowo.

Data wydania prognozy sezonowej na kalendarzową jesień: 25 września 2021 r.