Pogoda długoterminowa


24 pogoda długoterminowa 19

14-06
CZE
WT

27 pogoda długoterminowa 22

15-06
CZE
ŚR

30 pogoda długoterminowa 24

16-06
CZE
CZ

32 pogoda długoterminowa 20

17-06
CZE
PT

23 pogoda długoterminowa 17

18-06
CZE
SO

24 pogoda długoterminowa 17

19-06
CZE
ND

26 pogoda długoterminowa 18

20-06
CZE
PN

27 pogoda długoterminowa 20

21-06
CZE
WT

30 pogoda długoterminowa 24

22-06
CZE
ŚR

33 pogoda długoterminowa 27

23-06
CZE
CZ

30 pogoda długoterminowa 24

24-06
CZE
PT

25 pogoda długoterminowa 20

25-06
CZE
SO

27 pogoda długoterminowa 23

26-06
CZE
ND

29 pogoda długoterminowa 25

27-06
CZE
PN

29 pogoda długoterminowa 23

28-06
CZE
WT

26 pogoda długoterminowa 21

29-06
CZE
ŚR

Powrót do pogody na 16 dni

Pogoda długoterminowa, którą zaprezentujemy Państwu będzie obejmować swoim zakresem czasowym dni od 23 maja do 23 czerwca. Podczas tego okresu przebrniemy przez deszcz, słońce, chłód i gorąco. Często przejście z jednego typu aury do drugiej będzie odbywało się po przez towarzyszące groźne zjawiska atmosferyczne. Raczej nie powinno być ich dużo za to chłodna pogoda ma się mieć dość dobrze i przeważać w danym terminie, który zaprezentujemy Państwu.

Początek tygodnia poniedziałek 23 maja rozpoczniemy zróżnicowaną pogodą w zależności, w których regionach mieszkamy. Jeśli mieszkamy w regionach północnych, wschodnich i centralnych to przygotujmy parasole, bo prognozujemy przelotne opady deszczu. Natomiast, jeśli mieszkamy w regionach południowych i zachodnich to wyjmijmy okulary przeciwsłoneczne, bo w tych regionach przewidujemy sporo chwil ze słońcem. Oczywiście nie bez znaczenia będzie to miało wpływ na temperaturę. Dlatego najcieplej ma być w regionach pogodniejszych i suchych, czyli południowych i zachodnich, gdzie słupek rtęci poszybuje do około 20 stopni C. Zaś w regionach z przelotnymi opadami, czyli północnych, wschodnich i centralnych słupek rtęci będzie balansował w okolicach 15 stopni C. Więc jedni będą w gorszej pogodzie, drudzy w lepszej. Tak czasami bywa. Niemniej lepsza ta aura niż ta, którą przyniesie nam wtorek 24 maja. W tym dniu praktycznie wszędzie albo popada albo zagrzmi przy nadal niezachwycającej temperaturze. Troszkę lepszej aury doznają dzielnice wschodnie, gdzie ma nie padać ani grzmieć. Tyle, że tam wiaterek ruszy i tych nawet więcej kresek niż w pozostałych dzielnicach na termometrze wiele nikt nie odczuje. Kwietniowa pogoda ma się dobrze. Na razie nic nie wskazuje żeby coś zmieniło i w środę 25 maja. Ba będzie nawet jeszcze gorzej niż we wtorek, ponieważ opadów i burz spodziewamy się znacznie więcej i to już we wszystkich województwach bez wyjątku. O temperaturze nie chcemy wiele pisać, bo każdy się domyśli, że przyda się cieplejsze ubranie oraz parasol. Nie mamy szczęścia do aury ani temperatury w tym roku. Po kilku dniach albo wieje, albo jest przeraźliwie zimno. No, chociaż tyle, że w końcu zaczęło padać. Jedyny plus panowania takiej pogody w trzeciej dekadzie maja. Bo tak to w czwartek 26 maja nie łudźmy się, że coś się zmieni i będziemy prażyć się w słońcu lub zażywać kąpieli wodnych. Nic z tych rzeczy za to będzie często padało oraz grzmiało przy pozostającej nadal niskiej temperaturze. No niech pada tyle pożytku z takiej aury. Dobre i to. Kto jednak wyczekuje lepszej pogody to troszkę nadziei w naszych prognozach pogody pojawi się w piątek 27 maja. W większości Polski spodziewamy się dobrej pogody ze sporą ilością słońca. Nieco gorzej ma być jedynie w północnej części kraju, ale tylko tam. Tam też ma być najchłodniej. A tak to z poprawą pogody poprawi się temperatura i piąteczek dla większości z nas będzie dość optymalnie wyglądał. Tyle, że troszkę powieje mocniej wiaterek. No cóż może weekend będzie udany pod względem aury?.

W końcu chcielibyśmy Państwu coś miłego ogłosić w pogodzie dla wszystkich. Przynajmniej na weekend. Ale gdzie tam. W zamian ogłosimy, że weekend 28 oraz 29 maja będzie należał do tych, co lepiej, aby minął jak najszybciej. Dlaczego tak piszemy?. A to, dlatego, gdyż w obydwóch dniach mają przechodzić fronty atmosferyczne niosące skoki ciśnienia, porywisty wiatr, opady i niską temperaturę. Raczej taka pogoda nie będzie zachęcać do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu czy też w gronie najbliższych przy grillowaniu. Chyba, że w altance i grubszej bluzie. Niestety ostatnie dni maja, a tu taka nie gościna niespodzianka w wykonaniu matki natury. Kiedy to się coś zmieni może po weekendzie?.

Nie liczmy, że od już od poniedziałku 30 maja od razu przyjdzie trwałe ciepło i słońce. Tak się nie stanie, ale zmiany będą. Jeszcze poniedziałek oraz wtorek musimy przeboleć. A od środy 1 czerwca rozpoczną się zmiany i to w dość gwałtowny sposób. Chmury ustąpią, zaświeci słońce i buchnie sporym ciepłem. Tak jak to powinno być o danej porze roku. Będzie to jednak jeden dzień z sielanką pogodową. Już w czwartek 2 czerwca aura zacznie stawać się męcząca, dusza, parna oraz burzowa. Stanie się tak, ponieważ napłyną wilgotne masy powietrza, co w połączeniu z wysoką temperaturą, która zacznie się zbliżać do 30 stopni C spowoduje wylęgarnie potężnych burz, które będą nieść groźne zjawiska atmosferyczne mogące powodować szkody. Ta jednak niebezpieczna pogoda też za długo nie zabaluje, bo góra dwa lub trzy dni i potem ma być troszkę lepiej. Przede wszystkim chłodniej i mniej zjawisk. Szykuje nam się lepszy czas w pogodzie. Bardziej sprzyjający w wyprawy w góry czy też aktywnie spędzanie w innych zakątkach naszego kraju. Na plażowanie i kąpanie się w różnych akwenach wodnych poczekamy do drugiej dekady czerwca. Szkoda, że w tej dekadzie popołudniami i wieczorami mają ponownie pokazywać się burze i psuć nam piękną aurę, która panowała przez większość dnia. Coś za coś. Jak gorąco to i burzowo. Dość groźnie ma być pod koniec drugiej dekady czerwca oraz na początku trzeciej dekady czerwca, kiedy będziemy witać kalendarzowe lato oraz szykować się na upragnione wakacje czy urlopy. Potem jednak ma być już lepiej. A na razie to przed nami dość nieudany tydzień pod względem i pogody i temperatury. Zawsze jednak mogło być gorzej. Więc ogólnie nie jest jeszcze tak źle. Kto chce zawsze znajdzie moment na spędzenie wolnej chwili wśród pięknej rozwijającej się zielni. A trzeba, bo to dobrze zrobi nie tylko dla naszego zdrowia, ale i też samopoczucia. Więc korzystamy z każdej okazji, jaką da nam matka natura.

Data aktualizacji pogody długoterminowej: 22 maja 2022 r.