Pogoda długoterminowa


8 pogoda długoterminowa 2

09-11
LIS
WT

7 pogoda długoterminowa 1

10-11
LIS
ŚR

9 pogoda długoterminowa 2

11-11
LIS
CZ

10 pogoda długoterminowa 4

12-11
LIS
PT

13 pogoda długoterminowa 6

13-11
LIS
SO

14 pogoda długoterminowa 7

14-11
LIS
ND

15 pogoda długoterminowa 8

15-11
LIS
PN

12 pogoda długoterminowa 4

16-11
LIS
WT

8 pogoda długoterminowa 2

17-11
LIS
ŚR

7 pogoda długoterminowa 0

18-11
LIS
CZ

9 pogoda długoterminowa 1

19-11
LIS
PT

11 pogoda długoterminowa 4

20-11
LIS
SO

13 pogoda długoterminowa 7

21-11
LIS
ND

12 pogoda długoterminowa 6

22-11
LIS
PN

13 pogoda długoterminowa 6

23-11
LIS
WT

10 pogoda długoterminowa 4

24-11
LIS
ŚR

Powrót do pogody na 16 dni

Pogoda długoterminowa, którą Państwu zaprezentujemy obejmuje swoich zakresem czasowym dni od 18 października do 18 listopada. Przez ten dość długi okres będzie się wiele działo. Przejdziemy praktycznie przez wszystkie pory roku, co może nas bardzo zdziwić. Ale i też niepokoić ze względu na częste zmiany i niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. No, ale cóż my możemy poradzić. Pozostaje odpowiednie dbanie o siebie, ubiór oraz pozytywne nastawienie.

Początek tygodnia poniedziałek 18 października rozpoczniemy od niezbyt przyjemnej pogody. Na niebie częściej dominować mają chmury i przelotne opady deszczu niż słońce. Nie oznacza, że cały czas będzie padać tyle, że po prostu słońca za wiele nie ujrzymy. Temperatura również nie rozłoży nas na łopatki prognozujemy temperaturę maksymalną na poziomie od 7 - 10 stopni C w regionach północnych, wschodnich i centralnych do 11 - 13 stopni C w regionach południowych i zachodnich. Dodatkowo ma chwilami umiarkowanie wiać wiatr, więc trzeba się grubiej ubrać. Z kolei we wtorek 19 października troszkę aura ulegnie poprawie. Przewidujemy więcej chwil ze słońcem. Padać niegdzie nie powinno, wiatr zmniejszy swoją prędkość, no i się ociepli. Spodziewamy się wzrostu temperatury do poziomu od 10 - 13 stopni C w dzielnicach północnych, wschodnich i centralnych do nawet 14 - 17 stopni C w dzielnicach południowych i zachodnich. W tych ostatnich dzielnicach czyli południowych i zachodnich dać się będzie odczuć postępujące ocieplenie. Ocieplenie w środę 20 października obejmie praktycznie cały kraj za wyjątkiem województw wschodnich, gdzie nadal słupek rtęci ledwie przekroczy 10 stopni C. W innych województwach zobaczymy na naszych wskaźnikach 15 stopni C i więcej. Tyle, że znowu zacznie wzrastać prędkość wiatru, a pod samym wieczór być może pokropi słabo w województwach zachodnich. Ogólnie jednak środa zapisze się dla nas w miarę obiecującą. Nie można wymagać też za wiele o tej porze roku. Dlatego pomimo pewnych niewygód i tak nie jest źle. Podobnie pomimo pewnych niuansów w postaci porywistego wiatru i od czasu do czasu przelotnych opadów deszczu czwartek 21 października zapowiada się dniem ciepłym z przebłyskami słońca pomiędzy pojawiającymi się przelotnymi opadami deszczu. Tyle, że silny wiatr zrobi swoje, nad morzem wystąpi sztorm. Słabiej ma wiać w piątek 22 października. Siła wiatru spadnie, ale pojawi się więcej opadów przelotnych, miejscami zdarzą się miejsca, że popada dłużej, a to wszystko wpłynie na temperaturę, która stanie się o kilka stopni Celsjusza niższa niż w czwartek. Może nie zmarzniemy, ale i też nie będziemy chodzili w samym sweterku. A co przygotowała dla nas pogoda na zbliżający się weekend?.

Przygotowała niespodziankę, szkoda tylko, że tą bardziej negatywną niespodziankę. W sobotę 23 października na tyle się ochłodzi, że nie tylko popada deszcz, ale spadnie również pierwszy od dłuższego czasu nie widziany deszcz ze śniegiem i śnieg i to na nizinach. Miejscami na krótko będzie mogło się zabielić zwłaszcza na terenach wyżej położonych. Śnieg nawet jak spadnie nie zdoła się utrzymać, bo tych kilka stopni Celsjusza ma być na plusie. Co by jednak nie mówić sprawdzą się nasze długoterminowe prognozy o epizodzie z elementami zimy. Noc z soboty na niedzielę przestrzegamy będzie mroźną nocą. Zaś niedziela 24 października ma być cieplejsza i pogodniejsza. Będzie to zapowiedź kolejnej niespodzianki. Tylko jakiej?.

Czasami jak napisaliśmy wielokrotnie aura i temperatura lubiła nas zadziwiać i sprawiać najróżniejsze figle. Sprawi i też od poniedziałku 25 października i to w bardzo pozytywnym znaczeniu. Zamiast robić się coraz to zimniej i z nieba coraz śmielej powinien padać deszcz ze śniegiem lub śnieg będzie coraz to pogodniej i coraz to cieplej. Może nas zaszokować wiadomość, że przed listopadem będą miejsca w Polsce, gdzie zobaczymy grubo ponad 15 stopni C, a kto wie czy lokalnie nie 20 stopni C!. Tak wysoka temperatura ma szanse wystąpić przy sporej ilości słońca. Będziemy mieli spóźnione babie lato. Pogoda będzie idealna na różne formy spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Warto, bo o tej porze roku niewiadomo czy za parę dni nie spadnie śnieg i nie chwyci mróz. Odpowiadamy, że na razie nam nic takiego nie grozi, ale między październikiem i listopadem ochłodzi się wyraźnie i przybędzie opadów na razie póki co deszczu w towarzystwie dość często wiejącego porywistego wiatru. Spokojniej ma się zrobić od około 5 listopada. Co jednak ciekawe zaczną powstawać mgły, które będą mogły istnieć przez cały dzień. Wtedy temperatura za wiele nie wzrośnie. Natomiast tam, gdzie niebo się przetrze wzrośnie do około 10 stopni C. Tak wyglądają prognozy na pierwszą dekadę listopada. A w drugiej to będziemy świadkami prawdziwego miszmaszu w wykonaniu pogody. Częściej jednak ma dominować cieplejsza strona niż chłodniejsza. Zimy póki co jako takiej stałej nie widzimy za to widzimy miły okres pogodowy we wtorek 19 października, w środę 20 października, w czwartek 21 października, no i trochę później od 25 października. Nie jest źle tylko dbajmy o siebie i myślmy pozytywnie, a aura zawsze będzie dla nas dobra, a my będziemy zdrowi i na duszy i na ciele.

Data aktualizacji pogody długoterminowej: 17 października 2021 r.