Sprawdzpogode.pl - portal z pogodą długoterminową

Pogoda na zimę

Nadchodząca zima charakteryzować będzie się przemiennością okresów wietrznych, mokrych i ciepłych z okresami śnieżnymi i mroźnymi. Najniższa temperatura podczas kalendarzowej zimy wystąpi nocami w miesiącu lutym. Spodziewamy się spadku temperatury do -16/-14 stopni C. Natomiast najwyższą temperaturę zanotujemy w miesiącu marzec. Temperatura wtedy wzrośnie do nawet 14/16 stopni C.

Grudzień: ostatnia dekada grudnia sprowadzi nam pogodę zupełnie odmienną od przypadającej danej pory roku. Zamiast opadów śniegu i mrozu za oknem często doświadczymy opadów deszczu, wichur oraz temperatury sięgającej nawet wartości dwucyfrowych powyżej 0 stopni C.

Styczeń: pierwsza dekada stycznia nie przyniesie znacznych zmian. Przez co nadal będziemy mieli do czynienia z niezwykle nietypową pogodą. Będzie, co prawda wietrznie i dość deszczowo to jednak i bardzo ciepło. W cale nie zdziwmy się jak ruszy wegetacja. Nie jest to dobra informacja. Ochłodzenie pojawi się najwcześniej po 15 stycznia. Potrwa również krótko, bo do trzeciej dekady stycznia. Z kolei w trzeciej dekadzie stycznia wróci znów bardzo ciepła aura. Nieco chłodniej ma się zrobić dopiero po 25 stycznia.

Luty: pierwsza dekada lutego oraz druga dekada lutego minie pod znakiem pogody balansującej między słabą zimą, a przedwiośniem. Dopiero w trzeciej dekadzie mocniej uderzy. Ale też na stosunkowo krótko i po 25 lutym zacznie odpuszczać i będziemy mieli do czynienia z głęboką odwilżą.

Marzec: pierwsza dekada marca przyniesie trochę zimy i trochę akcentów przedwiośnia. Natomiast w drugiej dekadzie marca początkowo będzie prawdziwie wiosenna słoneczna i bardzo ciepła. Niestety już pod koniec tej dekady nadejdzie ochłodzenie, które przedłuży się i na trzecią dekadę. Także kalendarzową wiosnę przywitamy równie nietypowo jak kalendarzową zimę.

Podsumowując: nadchodząca kalendarzowa zima zapisze się ogólnie, jako bardzo ciepła, ale i też wietrzna z sporą dawką opadów. Okresów z zimą będzie niewiele. Najwięcej w miesiącu lutym. A koniec kalendarzowej zimy zakończymy niezbyt ciepło i taką też pogodą przywitamy kalendarzową wiosnę.

Data wydania prognozy sezonowej na kalendarzową zimę: 25 grudnia 2017 r.