Pogoda długoterminowa

Pogoda na wiosnę

Nadchodząca wiosna charakteryzować będzie się przemiennością okresów wietrznych, mokrych i zimnych z okresami burzowymi i gorącymi. Najniższa temperatura podczas kalendarzowej wiosny wystąpi nocami w miesiącu marzec i kwiecień. Spodziewamy się spadku temperatury do -8/-6 stopni C. Natomiast najwyższą temperaturę zanotujemy w miesiącu czerwiec. Temperatura wtedy wzrośnie do nawet 30/32 stopni C.

Marzec: początek trzeciej dekady marca przywitamy trochę nietypowo, bo zamiast rozkwitającej zielni za oknem będzie biało, a na termometrze na minusie. Cieplej zrobi się od 23 marca i wtedy jest szansa na zniknięcie pokrywy śnieżnej. Niestety pod koniec marca spodziewamy się dość sporego ochłodzenia i powrotu zimowych klimatów.

Kwiecień:pierwsze dni kwietnia miną w nietypowej pogodzie będzie bardzo zimno i z nieba popada śnieg. Dopiero po 5 kwietnia nadejdą diametralne zmiany i z każdym dniem zacznie się robić coraz to cieplej oraz słońce obierze przewagę na niebie. Ma to być wstęp do nastania w drugiej dekadzie kwietnia prawdziwej wiosny, która z krótkimi przerwami rozgości się już na dobre aż w trzeciej dekadzie kwietnia czasami temperatury niekiedy będą nawet letnie.

Maj:pierwsza dekada maja zapisze się jako przemienna, której potowarzyszą często burze. Druga dekada maja przyniesie kontynuację przekropnej aury. Z kolei w trzeciej dekadzie maja powieje prawdziwym latem.

Czerwiec:pierwsza dekada czerwca sprowadzi wiele burz, którym towarzyszyć mają upały. Chłodniej i spokojniej zrobi się w drugiej dekadzie czerwca. Z kolei początek trzeciej dekady czerwca przyniesie chwilowy powrót upałów.

Podsumowując:wiosna która przed nami będzie nas zaskakiwać skrajnościami pogodowymi której towarzyszyć będą silne zjawiska atmosferyczne. Niekiedy niszczące. Także nadchodząca wiosna łaskawa dla nas nie będzie.

Data wydania prognozy sezonowej na kalendarzową wiosnę: 21 marca 2018 r.