Sprawdzpogode.pl - portal z pogodą długoterminową

Pogoda na lato

Nadchodzące lato charakteryzować będzie się przemiennością okresów wietrznych, mokrych i zimnych z okresami upalnymi i słonecznymi, po których przechodzić będą potężne burze siejące wiele zniszczeń. Najniższa temperatura podczas kalendarzowego lata wystąpi nocami w miesiącu wrześniu. Spodziewamy się spadku temperatury do -1/-1 stopnia C. Natomiast najwyższą temperaturę zanotujemy w miesiącu lipcu oraz sierpniu. Temperatura wtedy wzrośnie do nawet 34/36 stopni C.

Czerwiec: ostatnia dekada czerwca pożegna nas częstymi zmianami pogody. Jedno dnia doświadczymy dobrej pogody oraz temperatury sięgającej oraz przekraczającej 30 stopni C, zaś drugiego dnia będzie mocno wiać i padać, a temperatura ledwie przekroczy 15 stopni C. Zmiany z jednej aury na drugą nie obędą się bez gwałtownych oraz niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Tym samym miejmy się na baczności.

Lipiec: początek pierwszej dekady lipca sprowadzi nam uspokojenie groźnych zjawisk i przez kilka dni będziemy mogli się cieszyć całkiem przyjemną ciepłą i słoneczną pogodą. Warto ten czas przeznaczyć na wypoczynek po za domem. Wiemy, co piszemy, gdyż po kilku dniach od około 6 lipca pogoda ulegnie zdecydowanej przebudowie. Wzrośnie temperatura a z nią wilgotność, co poskutkuje rozwojem wielu burz, które tym będą się pojawiać nie tylko w ciągu dnia, ale i też nocy. To będzie bez wątpienia trudny okres w pogodzie i najgorsze jest to, że utrzyma się aż do trzeciej dekady lipca. Dopiero w trzeciej dekadzie lipca trochę odetchniemy od burz i wysokiej temperatury. Chodź pod koniec dekady znów zaczną występować najróżniejsze zjawiska atmosferyczne.

Sierpień: początek pierwszej dekady sierpnia przywita nas częstymi burzami, której towarzyszyć ma zmienna temperatura. Na szczęście tylko początek sierpnia. Bo od około 5 sierpnia przewidujemy gruntowną przebudowę aury, która przyniesie sporo pogodnego nieba oraz prawdziwie letnia temperaturę. Jedynym minusem panującej pogody będą chłodne noce, ponieważ temperatura ma się obniżać nawet do 10 stopni C. Lepsze chłodne noce niż nawałnice. One nie prędko nam grożą. Najwcześniej pod koniec drugiej dekady sierpnia.  No, ale się w końcu pojawią trochę narozrabiają. Jednak po nich w trzeciej dekadzie sierpnia czeka nas stabilizacja aury i duża dawka słońca. Oczywiście przytrafi się jeden czy dwa dni gorszej pogody, ale nikogo to nie powinno dziwić. Będą to sporadyczne dni, a tak to będziemy się cieszyć z niezłej aury i takim akcentem pożegnamy sierpień.

Wrzesień: pierwsze dni miesiąca września miną poda znakiem częstych opadów deszczu oraz niskiej temperatury. Trochę zbyt niskiej jak na pierwsze dni września. Dobrze jednak, że czasami nasz klimat jest zmienny. Właśnie zmienność czasami jest dobra. Po niezbyt sprzyjającym początku miesiąca po 5 września nastąpi zdecydowana przebudowa baryczna, która objawi się zupełnie innym typem pogody. A będzie to typ pogody prawdziwie letniej, słonecznej i bardzo ciepłej, nierzadko też gorącej. Lepszej aury nie można by było sobie wymarzyć, a żeby było jeszcze cudowniej to letnia pogoda utrwali się aż do połowy września. Zmiany przyjdą od połowy września. Jak łatwo się domyślić będą to zmiany na deszczową i zimną pogodę. Trochę nas zasmuci taka aura. Na szczęście na króciutki czas i początek trzeciej dekady września ma być cieplejszy i pogodniejszy.

Podsumowując: początek kalendarzowego lata rozpoczniemy od wielkiego dynamizmu pogodowego, który zaserwuje nam częste zmiany. Jedno dnia będzie upalnie i słonecznie, drugiego chłodno i mokro i takimi wahaniami zakończymy koniec czerwca. Nie obędzie się też bez burz powodujących szkody. Z kolei początek lipca przywitamy fajną ciepłą i słoneczną pogodą. Szkoda, że na krótko i po 5 lipca ponownie niebo zaczną przecinać pioruny i aż tak do końca drugiej połowy lipca. Dopiero w trzeciej dekadzie lipca odetchniemy od tropików. One trochę wrócą pod koniec lipca i na początku miesiąca sierpnia. Na szczęście one nas opuszczą po 5 sierpnia. W miejsce ich zapanuje świetna prawdziwie letnia pogoda z dużą dawką słońca oraz wysoką temperaturą, ale nie aż tak wysoką byśmy narzekali. Jest to na pewno dobra informacja i tym lepsza, że taka aura utrwali się prawie do końca drugiej dekady sierpnia. Najwcześniej końcówka drugiej dekady sierpnia przyniesie burze i związane z nimi ochłodzenie. Ochłodzenie początkowo będzie trochę dotkliwe, ale już po 23 sierpnia ociepli się na tyle, że będzie całkiem przyjemnie i co ważne pogodnie. Załamanie aury nadejdzie z początkiem miesiąca września. Potrwa kilka dni. Po nim jednak znów zaczniemy się cieszyć z uroków prawdziwego lata. Większe ochłodzenie i pogorszenie czeka nas po 15 września i wtedy powieje prawdziwą jesienią. Wygląda, iż na kilka dni poczym z początkiem trzeciej dekady września i z początkiem kalendarzowej jesieni zrobi się ciepło oraz słonecznie i o to wszystkim chodzi.

Data wydania prognozy pogody na kalendarzowe lato: 22 czerwca 2017 r.