Pogoda długoterminowa

Pogoda długoterminowa


30 prognoza długoterminowa 22

08 ŚR

26 prognoza długoterminowa 20

09 CZ

27 prognoza długoterminowa 21

10 PT

24 prognoza długoterminowa 18

11 SO

23 prognoza długoterminowa 17

12 ND

24 prognoza długoterminowa 18

13 PN

25 prognoza długoterminowa 20

14 WT

27 prognoza długoterminowa 22

15 ŚR

28 prognoza długoterminowa 23

16 CZ

27 prognoza długoterminowa 22

17 PT

29 prognoza długoterminowa 23

18 SO

28 prognoza długoterminowa 23

19 ND

26 prognoza długoterminowa 21

20 PN

23 prognoza długoterminowa 18

21 WT

22 prognoza długoterminowa 17

22 ŚR

24 prognoza długoterminowa 19

23 CZ

Powrót do pogody na 16 dni
Pogoda długoterminowa, którą dla Państwa przygotowaliśmy obejmuje swoim zakresem czasowym dni od 16 lipca do 16 sierpnia. Podczas tego okresu doświadczymy zarówno burzowej i niebezpiecznej w skutkach pogody jak również słonecznej, spokojnej i bardzo ciepłej aury. To też niekiedy pogoda może nas zaskoczyć. Dlatego też warto zapoznać się z naszą prognozą długoterminową.

Zacznijmy od początku tygodnia i poniedziałek 16 lipca przywita nas pogodą, jaką mieliśmy podczas weekendu. Od samego rana kłębić mają się chmury, które w ciągu dnia w wielu regionach kraju przyniosą opady deszczu oraz burze. Miejscami silniejsze, podczas których wystąpią najróżniejsze zjawiska atmosferyczne. Jedynym regionem, gdzie zjawisk atmosferycznych nie będzie ma być region Polski zachodniej. Tutaj też będzie najcieplej i temperatura wzrośnie do ponad 25 stopni C. W innych regionach, gdzie będzie padać i grzmieć temperatura ledwo sięgnie lub nieznacznie przekroczy 20 stopni C. Co ciekawe miejsca najcieplejsze i najchłodniejsze zmienią się we wtorek 17 lipca. Najchłodniej ma być w dzielnicach południowych i zachodnich, w nich temperatura wzrośnie maksymalnie do 20 stopni C. Wiązać będzie się to z najczęściej występującymi zjawiskami atmosferycznymi. W pozostałych dzielnicach północnych, wschodnich i centralnych również ma być sporo opadów oraz burz, ale mamy też szanse na dłuższe chwile ze słońcem, co przełoży się też na wyższą temperaturę kształtującą się w okolicach 25 stopni C. Wygląda na to, iż podobny rozkład z temperaturą i aurą czeka nas i w środę 18 lipca. Natomiast w czwartek 19 lipca spodziewamy się potężnych burz w województwach wschodnich, południowych i centralnych. Lokalnie na tyle silnych, że będą mogły powodować nawet szkody. Z kolei w województwach północnych i zachodnich wreszcie pogoda się uspokoi i słoneczko częściej będzie widoczne na niebie niż chmury. Temperatura jednak w tym dniu nie do końca pójdzie w parze z aurą i obierze rozkład oraz poziom od 22/25 stopni C w województwach południowych do 26/29 stopni C w województwach północnych, wschodnich, zachodnich i centralnych. Tak wysoka temperatura połączona z dużą wilgotnością da nam odczucie parności i duchoty. Tym samym za dobrze to w tym dniu czuć się na pewno nie będziemy i prędko to się nie zmieni, ponieważ może i w piątek 20 lipca zjawisk atmosferycznych przewidujemy mniej niż w czwartek, a więcej słońca to jednak temperatura poszybuje za wysoko sięgając nawet 30 stopni C. Jak nie burze to upał. Oby weekend przyniósł bardziej przyjaźniejszą pogodę. A jak będzie?.

Nadchodzący weekend 21 i 22 lipca będzie nienajgorszy, ale do ideału będzie daleko. Zarówno w sobotę jak i też w niedzielę możemy liczyć na sporą dawkę słońca jak i też na burze. Z tym jednak, że chwil ze słońcem ma być więcej. Będzie też bardzo ciepło, a nawet upalnie. Dlatego możemy planować odpoczynek na łonie natury. Ale zróbmy to z głową i najlepiej blisko schronienia, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdą czarne chmury zwiastujące wystąpienie burzy. Uważajmy, więc. A co nas czeka w pogodzie po weekendzie?.

Zgodnie z naszymi prognozami długoterminowymi, które się nie zmieniają od wielu tygodni i się nie zmienią w tej prognozie to od poniedziałku 23 lipca burze przejmą kontrolę nad pogodą i o każdej porze doby będą nas męczyć. Czasami aż za bardzo. Nie obędzie się bez zniszczeń wywołanych przez przechodzące burze. Powstaniu nawałnic sprzyjać ma temperatura, która z łatwością będzie przekraczać 30 stopni C. Uspokojenie groźnej aury oraz ochłodzenie nadjedzie najwcześniej od 27 lipca. Jest jednak spora szansa, że z poprawą pogody zrobi się też przyjemnie ciepło. A w pierwszej dekadzie sierpnia nawet dość bardzo. Dla plażowiczów i dla osób planujących wodne kąpiele będzie to dobry czas na odpoczynek. Jakieś symptomy załamania pogody oczekujemy pod koniec pierwszej dekady sierpnia. Zaś w drugiej ponownie zacznie grzmieć o każdej porze doby. Spokojniejsza pogoda powróci po 15 sierpnia. Wtedy aura stanie się dla nas w sam raz. A w trzeciej dekadzie sierpnia lato jeszcze troszeczkę o nas sobie przypomni.
Podsumowując: nadchodzący tydzień od poniedziałku 16 lipca do niedzieli 22 lipca pogoda nie będzie zbyt zadawalająca dla naszych planów wakacyjnych. Na całe szczęście końcówka tygodnia ma być lepsza. Ale po kolei. Początek tygodnia poniedziałek 16 lipca w większości rejonów minie pod znakiem opadów, którym nierzadko towarzyszyć mają grzmoty. Troszkę lepsza aura panować ma w rejonach zachodnich tam też temperatura będzie prawdziwie wakacyjna. W innych rejonach, gdzie będą opady oraz burze temperatura pozostawi wiele do życzenia. Nie lepiej z temperaturą ma być we wtorek 17 lipca i w środę 18 lipca za to od opadów i burz się nie uwolnimy. Jakaś poprawa aury przyjdzie dopiero w czwartek 19 lipca chodź całkowicie zjawisk atmosferycznych nie unikniemy. Zrobi się jednak wszędzie cieplej. Troszkę nawet zbyt i zaczniemy przy takich warunkach odczuwać parność oraz duchotę. Podobnie i w piątek 20 lipca pomimo mniejszej ilości opadów i burz. Z kolei w czasie weekendu 21 i 22 lipca pogoda będzie troszkę męcząca za sprawą wysokiej temperatury oraz występujących od czasu do czasu zjawisk atmosferycznych. Także, aby dobrze spędzić weekend na świeżym powietrzu zróbmy to blisko miejsca schronienia, bo nigdy nie wiadomo czy nas nie zastanie jakaś burza. Natomiast po weekendzie to się ma dziać. Zrobi się upalnie, a burze staną się naszą udręką. Najgorsze jest w tym, że będą mogły powodować zniszczenia i to nas bardzo martwi. Uspokojenie aury nadjedzie od około 27 lipca. Z uspokojeniem aury przyjdzie ochłodzenie, ale nie na tyle duże byśmy marzli. A w pierwszej dekadzie sierpnia pogoda stanie się prawdziwie letnia. Będzie to wspaniały czas na plażowanie i wypady nad wodę. Symptomy zmiany pogody nastaną najwcześniej pod koniec pierwszej dekady sierpnia. Zaś w drugiej znów ma się dziać i ponownie nawałnice narobią sporo zamieszania. Powrót przyjaźniejszej aury prognozujemy po 15 sierpnia. Z kolei w trzeciej dekadzie sierpnia lato przyniesie nam jeszcze wiele wspaniałych chwil. Więc to, że trochę popada i pobuczy jakoś zniesiemy, a potem będziemy mogli liczyć na przyjemne lato i oby ono pozostało jak najdłużej.

Data aktualizacji pogody długoterminowej: 15 lipca 2018 r.