Sprawdzpogode.pl - portal z pogodą długoterminową

Pogoda długoterminowa


16 12

10 WT

15 10

11 ŚR

14 8

12 CZ

15 9

13 PT

17 11

14 SO

18 12

15 ND

19 13

16 PN

16 9

17 WT

13 7

18 ŚR

12 6

19 CZ

14 7

20 PT

15 9

21 SO

16 12

22 ND

14 8

23 PN

12 6

24 WT

11 6

25 ŚR

Powrót do pogody na 16 dni
Pogoda długoterminowa, którą dla Państwa przygotowaliśmy obejmuje okres od 18 września do 18 października. Podczas tego okresu doświadczymy dużej przemienności pogody. Przebrniemy zarówno prawdziwą jesień jak i też przez dłuższy ciepły i pogodny okres upodobniający się do babiego lata. Wszystkie te skrajności opisaliśmy szczegółowo niżej. Warto, więc się z taką prognozą zapoznać.

Zacznijmy od początku tygodnia i poniedziałek 18 września rozpoczniemy od typowej pogody jaką doświadczamy przez większą dni w przeciągu roku. A ma to być pogoda przekropna. Przez co możemy liczyć na chwile ze słońcem jak i też chwile z przelotnymi opadami deszczu i tak na przemian. Oczywiście zmienność warunków pogodowych wpłynie na temperaturę, która obierze rozkład i poziom od 14/17 stopni C w regionach północnych, wschodnich i centralnych do 18/20 stopni C w regionach południowych i zachodnich. Czyli nienajgorzej z temperaturą, którą zanotujemy na termometrach. Gorzej, że ma wiać silnie wiatr przez co odczuwalna temperatura będzie znacznie niższa. To też na pewno przyda się cieplejsze ubranie. Z kolei we wtorek 19 września wiatr ucichnie i aura się poprawi. Przez większą część dnia możemy liczyć na przewagę słońca nad chmurami i jakimiś zagubionymi kropelkami deszczu. Dopiero w godzinach popołudniowych pojawi się więcej chmur. W wielu dzielnicach niegroźnych. Niestety w dzielnicach wschodnich oraz południowych przyniosą opady deszczu a nawet burze. Podczas których ponownie dopada deszczu. Z opadami również się ochłodzi. Nim jednak ochłodzi się to temperatura osiągnie jeszcze poziom nawet 20 stopni C. Więc dzień będzie całkiem niezły jeśli chodzi o temperaturę i pogodę. Dopiero popołudniu pogoda mocniej się popsuje. Wygląda jednak, że popołudniowe załamanie pogody będzie jedynie wstępem dużego pogorszenia aury nocą z wtorku na środę oraz w środę 20 września. O ile za bardzo tego pogorszenia nie odczujemy nocą to w dniu środowym 20 września już tak. Przez cały dzień na niebie będą królować chmury z których często ma padać deszcz. Chwilami silniejszy. Na jakieś przejaśnienia czy rozpogodzenia nie mamy za bardzo, co liczyć. Chyba, że tylko lokalnie w województwach zachodnich. Zachmurzone niebo oraz opady wpłyną na temperaturę przez co w większości województw wzrośnie maksymalnie do 12/15 stopni C. Ciut cieplej ma być właśnie w województwach zachodnich, gdzie słońce ma sie pokazać. Natomiast czwartek 21 września sprowadzi nieco lepsza aurę w części północnej i zachodniej kraju. W tych tez częściach kraju zanotujemy najwyższa temperaturę w granicach 16/20 stopni C. Zaś po przeciwnej części Polski na wschodzie, południu i w centrum chmury oraz opady nadal będą mieć się całkiem dobrze i w tych częściach Polski będzie też najchłodniej. Temperatura wzrośnie jedynie do 12/15 stopni C. Wygląda na to iż i piątek 22 września podzieli  nas na różne strefy z różną aurą. Trochę będzie to niezbyt sprawiedliwe w wykonaniu pogody, ale cóż my możemy na to poradzić, że czasami pogoda lubi jednym przynosić jesienną słotę, a innym fajną aurę. Tą fajną aurę w dniu piątkowym z przewagą słońca nad chmurami i opadami doznają znów mieszkańcy zamieszkujący tereny zachodnie i północne kraju. A jesienną słotę mieszkańcy zamieszkujące tereny wschodnie, południowe i centralne. Miejmy nadzieję, że chociaż weekend okaże się dla wszystkich sprawiedliwy. A jak będzie naprawdę?.
 
Podczas nadchodzącego weekendu aura będzie należeć do niezbyt ciekawych. Zarówno w sobotę 23 września jak i też w niedzielę 24 września spodziewamy się sporo chmur i sporo opadów deszczu. Miejscami też zagrzmi. Jak zjawiska atmosferyczne to i niezbyt wysoka temperatura, która maksymalnie wzrośnie do 17/21 stopni C. A co za tym idzie weekend raczej spędzimy w domu. A co szykuje nam pogoda podczas powrotu do codziennych obowiązków?.

Gdy powrócimy do codziennych obowiązków to od poniedziałku 25 września zgodnie z naszymi prognozami długoterminowymi, które się nie zmieniają od wielu tygodni i nie zmienią i w tej prognozie to pogoda ma zacząć ulegać poprawie oraz ociepleniu. Może nie od razu tą zmianę na lepsze odczujemy, ale już około 27 września będziemy mogli cieszyć się błękitnym niebem oraz temperaturą dochodzącą do 20 stopni C lub nawet tą wartość przekraczającą. Gdyby nie zimne poranki, a na takie musimy się przygotować to panująca aura byłaby niemal idealna. Ale niema, co wydziwiać i z niej korzystać, bo zazwyczaj nie trwa długo o tej porze roku. W tym roku jednak pogoda sprawi nam miłego psikusa i wspaniała aura utrzyma się aż do końca pierwszej dekady października. Dopiero najwcześniej po 10 października nadejdzie załamanie pogody oraz związane z nim ochłodzenie. Najprawdopodobniej na kilka dni i nim nadejdzie 15 października pogoda ponownie ulegnie poprawie. Oby tylko jak najdłużej.
Podsumowując: nadchodzący tydzień od poniedziałku 18 września do niedzieli 24 września przyniesie dość urozmaiconą pogodę, co w sposób niezbyt korzystny wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. No, ale musimy się w końcu przyzwyczaić, że to już jesień. Początek tygodnia poniedziałek 18 września sprowadzi nam typową pogodę a kratkę. Będzie i trochę chmur i trochę słońca. Miejscami również popada przy temperaturze przekraczającej 15 stopni C. Nienajgorzej, ale silny wiejący wiatr zrobi swoje stąd temperatura odczuwalna stanie się dużo niższa. Dlatego warto lepiej cieplej się ubrać. Podobnie sprawa tyczyć będzie się wtorkowego poranku 19 września, bo przywita nas bardzo niską temperaturą. Natomiast w ciągu dnia ociepli się i co najważniejsze przestanie tak silnie wiać jak to miało miejsce w poniedziałek. Więc będzie całkiem znośnie jeśli chodzi o temperaturę. Trochę gorzej będzie jeśli chodzi o aurę, ponieważ z biegiem dnia ma pojawiać się coraz to więcej chmur i w konsekwencji czego w godzinach popołudniowych zacznie padać. Na początku tylko w regionach południowych, ale nocą z wtorku na środę już we wszystkich regionach. A na tym nie koniec, bo w środę 20 września oprócz opadów pojawi się i silniejszy wiatr. Przy i tak niskiej temperaturze na termometrach odczuwalna będzie jeszcze niższa. Więc ten dzień zaliczmy do naprawdę jesiennych. Z kolei czwartek 21 września oraz piątek 22 września dla mieszkańców zamieszkujący dzielnice wschodnie, południowe i centralne wymienione dni nadal mają być paskudnymi i zimnymi. Pozostawiającym wiele do życzenia. Troszkę lepiej będą mieli Ci którzy zamieszkują dzielnice północne i zachodnie, bo tam słońce, co jakiś czas się pokaże i temperatura wzrośnie do wyższego poziomu. Zaś w czasie weekendu 23 i 24 września pogoda stanie się dla wszystkich taka sama. A ma to być pogoda, która nie pozwoli na dłuższe spędzenie wolnego czasu po za domem. Zmieni się to dopiero od poniedziałku 25 września i wtedy też zgodnie z naszymi przewidywaniami nadejdzie upragniona Polska złota jesień, która przy sprzyjających okolicznościach utrwali się aż do końca pierwszej dekady października. Najwcześniej po 10 października nastaną chłody i deszcze, ale do tego czasu jest jeszcze wiele dni. A nawet gdyby nastały to jak szybko nastaną tak szybko odpuszczą i wróci ponownie cudowna jesień. Miejmy nadzieję żeby jak najdłużej.

Data wydania pogody długoterminowej: 18 września 2017 r.