Sprawdzpogode.pl - portal z pogodą długoterminową

Pogoda długoterminowa


16 wykres temperatury długoterminowej 10

12 PN

14 wykres temperatury długoterminowej 7

13 WT

12 wykres temperatury długoterminowej 6

14 ŚR

11 wykres temperatury długoterminowej 3

15 CZ

9 wykres temperatury długoterminowej 1

16 PT

11 wykres temperatury długoterminowej 4

17 SO

13 wykres temperatury długoterminowej 5

18 ND

8 wykres temperatury długoterminowej 2

19 PN

6 wykres temperatury długoterminowej 0

20 WT

9 wykres temperatury długoterminowej 2

21 ŚR

11 wykres temperatury długoterminowej 4

22 CZ

12 wykres temperatury długoterminowej 5

23 PT

11 wykres temperatury długoterminowej 5

24 SO

13 wykres temperatury długoterminowej 6

25 ND

15 wykres temperatury długoterminowej 8

26 PN

13 wykres temperatury długoterminowej 6

27 WT

Powrót do pogody na 16 dni
Pogoda długoterminowa, którą dla Państwa przygotowaliśmy obejmuje okres od 19 lutego do 19 marca. Podczas tego okresu doświadczymy dużej przemienności pogody. Przebrniemy zarówno przez okresy zimy jak i też okresy prawdziwej wiosny. Co niekiedy może nas mocno zaskoczyć. Dlatego warto też zapoznać się z taką prognozą.

Zacznijmy od początku tygodnia i poniedziałek 19 lutego przywita podziałem pogodowym na dwie strefy z różną aurą. W regionach północnych oraz zachodnich ma panować brzydka aura z dużym zachmurzeniem i od czasu do czasu z przelotnymi opadami śniegu. Natomiast w regionach wschodnich, południowych i centralnych ma panować dobra pogoda z dużą dawką słońca. Taki podział na dwie różne strefy pogodowe nie będzie miał istotnego wpływu na temperaturę, która w poniedziałek wyniesie od 0/2 stopni C w regionach północnych, wschodnich, południowych i centralnych do 3/5 stopni C w dzielnicach zachodnich. Z kolei we wtorek 20 lutego najgorsza aura przeniesie się do dzielnic południowych i tam z ujrzeniem słońca będą spore kłopoty. Zaś im dalej od dzielnic południowych w kierunku północnym tym tych chwil ze słońcem ma być więcej. Temperatura jednak pozostanie w rozkładzie i poziomie podobna do temperatury poniedziałkowej. Zmieni się nieco za to temperatura odczuwalna, gdyż troszeczkę chwilami umiarkowanie powieje wiatr. Dlatego odczuwalnie będzie na pewno zimniej niż w poniedziałek chociaż na termometrach odnotujemy podobne wartości. No, a w środę 21 lutego czeka nas typowa pogoda w kratkę. Będzie trochę słońca, trochę chmur, miejscami też poprószy i tak na przemian. Co jednak najbardziej nas interesuje to z każdą kolejną godziną zacznie do naszego kraju napływać coraz to bardziej zimniejsze powietrze. To też w najcieplejszym momencie dnia temperatura wzrośnie maksymalnie do poziomu od -3/-0 stopni C w województwach północnych, wschodnich i południowych do 1/3 stopni C w województwach zachodnich i centralnych. A na tym nie koniec, ponieważ po mroźnej nocy z środy na czwartek, gdzie temperatura w wielu województwach obniży się poniżej -5 stopni C w czwartek 22 lutego praktycznie nigdzie temperatura nie wzrośnie do wartości dodatnich w ciągu dnia. Być może jedynie tylko w części zachodniej Polski, ale tylko tam, a tak to będzie panował całodobowy mróz. Na razie jeszcze nie taki straszny. Bardziej zaczniemy go odczuwać w piątek 23 lutego kiedy to samo południe w wielu miejscach kraju temperatura nie wzrośnie powyżej -5 stopni C. Najbardziej jednak mróz da nam popalić nocą z piątku na sobotę, kiedy to zanotujemy najprawdopodobniej najniższą temperaturę podczas tej zimy. W czasie rozpogodzeń możliwe będą spadki temperatury nawet do -20 stopni C!. A co czeka nas w pogodzie podczas nadchodzącego weekendu 24 i 25 lutego?.

Podczas nadchodzącego weekendu 24 i 25 lutego aura będzie taka jaka powinna być o tej porze roku. Chociaż wielu z nas będzie na nią narzekać. Zarówno w sobotę jak i też niedzielę doświadczymy wielu przelotnych opadów śniegu. Chwil ze słońcem za dużo ma nie być. A temperatura w najcieplejszej porze doby wzrośnie ledwie do -9/-5 stopni C. Przy wiejącym silniejszym wietrze, a taki właśnie ma wiać w czasie weekendu temperatura odczuwalna stanie się na prawdę bardzo niska. Dlatego chcąc zaczerpnąć trochę świeżego powietrza czy zażyć białych szaleństw musimy ubrać się naprawdę grubo.

Podobnie i na początku nowego tygodnia do wtorku 27 lutego, bo zima przez te dwa dni nadal nie odpuści. Zacznie jednak odpuszczać od środy 28 lutego, kiedy zmieni się cyrkulacja powietrza i do naszego kraju rozpocznie się napływ ciepłej masy powietrza. Już w środę temperatura w wielu miejscach osiągnie wartości dodatnie. A ma być to tylko namiastka wzrostu temperatury, który nabierze jeszcze większego tempa w kolejnych dniach tygodnia. Przy sprzyjających okolicznościach około 4 marca temperatura zacznie wzrastać nawet do 7/10 stopni C. Aż dziw, że jeszcze tydzień temu mróz sięgał wartości dwucyfrowych, a tu tydzień czasu i temperatura zmieni się nie do poznania. Troszkę to ocieplenie zostanie przyhamowane po 5 marca i jest szansa na ochłodzenie podczas którego spadnie nawet śnieg. Ale o jakieś trwałej zimie nie ma mowy. Będzie to kilkudniowy incydent zimowy po, którym po 10 marca ponownie mocniej się ociepli i wtedy też jest szansa na dłuższy okres z wiosną.
Podsumowując: nadchodzący tydzień od poniedziałku 19 lutego do niedzieli 25 lutego przyniesie długo oczekiwaną prawdziwą zimę. Może jeszcze nie początek tygodnia, bo poniedziałek 19 lutego oraz wtorek 20 lutego sprowadzi nienajgorszą pogodę oraz temperaturę wzrastającą w większości rejonów kraju do wartości dodatnich. Dopiero w środę 21 lutego zaczniemy odczuwać zupełnie inną masę powietrza bardziej rześką i chłodniejsza. No i właśnie w tym dniu temperatura w większości Polski pozostanie ujemna przez całą dobę. Co prawda nie będzie to jeszcze imponujący mróz, ale na pewno go odczujemy. To samo w czwartek 22 lutego. Natomiast w piątek 23 lutego mróz da nam już popalić. Nawet w samo południe temperatura w wielu regionach nie wzrośnie powyżej -5 stopni C. Do tego silniej ma wiać wiatr i od czasu do czasu padać śnieg. Jednak najbardziej mróz nasili się nocą piątku na sobotę, gdzie miejscami temperatura będzie w stanie obniżyć się nawet do -20 stopni C!. A taki mróz to już nie przelewki. Niby temperatura w sobotę w ciągu dnia wzrośnie, ale tylko na termometrach, bo wiejący nadal silny wiatr oraz występujące przelotne opady śniegu zrobią swoje. Dlatego ubierajmy się naprawdę ciepło. Podobnie i w niedzielę 25 lutego oraz w poniedziałek 26 lutego i we wtorek 27 lutego. Zelżenie mrozów nastąpi najwcześniej w środę 28 lutego. Tylko, że jak przyjdzie to w mgnieniu oka przejdziemy z -20 stopni C do 10 stopni C, ale powyżej 0 stopni C i to już w okolicach 4 marca. Będzie to niebywały przeskok temperaturowy. Oby tylko nie okazał się dla nas szkodliwy skutkach. Ocieplenie utrzyma się jednak krótko i po 5 marca znów ma się ochłodzić. Tylko, że nie tak jak poprzednio i po słabym oddechu zimy po 10 marca wróci na dłużej już bardziej wiosenna aura. Jednak jeszcze nie na stałe i pod koniec miesiąca marca oraz na początku miesiąca kwietnia pogoda nas niejednokrotnie zadziwi i troszkę zimą postraszy. Na prawdziwą i trwałą wiosnę poczekamy do trzeciej dekady kwietnia.

Data aktualizacji pogody długoterminowej: 18 luty 2018 r.