Sprawdzpogode.pl - portal z pogodą długoterminową

Pogoda długoterminowa


14 wykres temperatury długoterminowej 6

06 PT

16 wykres temperatury długoterminowej 9

07 SO

18 wykres temperatury długoterminowej 11

08 ND

18 wykres temperatury długoterminowej 12

09 PN

17 wykres temperatury długoterminowej 13

10 WT

16 wykres temperatury długoterminowej 10

11 ŚR

14 wykres temperatury długoterminowej 8

12 CZ

12 wykres temperatury długoterminowej 8

13 PT

15 wykres temperatury długoterminowej 9

14 SO

18 wykres temperatury długoterminowej 12

15 ND

20 wykres temperatury długoterminowej 15

16 PN

20 wykres temperatury długoterminowej 17

17 WT

19 wykres temperatury długoterminowej 11

18 ŚR

18 wykres temperatury długoterminowej 10

19 CZ

19 wykres temperatury długoterminowej 14

20 PT

18 wykres temperatury długoterminowej 13

21 SO

Powrót do pogody na 16 dni
Pogoda długoterminowa, którą dla Państwa przygotowaliśmy obejmuje swoim zakresem czasowym dni od 19 marca do 19 kwietnia. Podczas tego okresu doświadczymy zarówno jeszcze prawdziwej zimy jak i też prawdziwej wiosny. Niekiedy te dwie różne pory roku mogą nas zaskoczyć. To też warto zapoznać się z naszą prognozą długoterminową.

Zacznijmy od początku tygodnia i poniedziałek 19 marca przywitamy na przeważającej części regionów dobrą słoneczną pogodą. Jedynie w regionach południowych będzie panowała gorsza aura, gdyż ma być sporo chmur i sporo przelotnych opadów. W regionach z gorszą pogodą czyli południowych temperatura maksymalna wzrośnie tylko do -3/-1 stopnia C i tutaj też nadal silniejszy wiatr zrobi swoje. Z kolei w innych regionach wzrośnie do wartości dodatnich na poziomie 1/4 stopni C i w tych regionach wiatr już nie będzie dokuczliwy. No, a po mroźnej nocy z poniedziałku na wtorek dzień wtorkowy 20 marca sprowadzi nam w większości województw trochę słońca trochę chmur, miejscami też poprószy i tak na przemian. Czyli tak sobie. Nieco gorzej będzie w województwie Podkarpackim, bo tam chmury i opady śniegu nadal będą pełnić dominującą rolę. Taki podział pogodowy będzie miał też odzwierciedlenie w temperaturze to też najzimniej będzie na Podkarpaciu, a najcieplej w województwach północnych, zachodnich i centralnych. Wygląda na to iż podobny podział na chłodniejsze i cieplejsze dzielnice czeka nas i w środę 21 marca, kiedy to będziemy witać kalendarzową wiosnę. Zmieni się jednak pogoda, która przez większą część dnia w dniu środowym ma być słoneczna. Dopiero w godzinach popołudniowych nad dzielnice północne i zachodnie nasuną się chmury i tam też może słabo poprószyć. Ale to najwcześniej jak napisaliśmy w godzinach popołudniowych, a tak to możemy liczyć na dużą dawkę słońca. W większości dzielnic taka niezła aura utrzyma się przez cały dzień. Co jednak to popołudniowe pogorszenie na obszarze Polski północnej oraz zachodniej rozwieje się do czwartkowego poranka i czwartek 22 marca zapowiada się równie pogodny co środa. Na domiar dobrego temperatura wreszcie troszkę ruszy do góry i w czwartek obierze wartości od 1/3 stopni C na Podkarpaciu do 4/7 stopni C na pozostałym obszarze kraju. W samym słońcu nie będzie więc źle. A na tym nie koniec, bo chodź noc z czwartku na piątek do za ciepłych należeć nie będzie i chwyci mróz to dzień piątkowy 23 marca przyniesie jeszcze większy wzrost temperatury i w wielu miejscach Polski słupek rtęci poszybuje do blisko 10 stopni C. Przy świecącym słońcu, a takiego w piątek ma być sporo nie powinniśmy narzekać na panującą temperaturę. A co nam przyniesie nadchodzący weekend?.

Nadchodzący weekend jeśli chodzi o pogodę zapisze się jako całkiem niezły. Zarówno w sobotę 24 marca jak i też w niedzielę 25 marca możemy liczyć na dużą dawkę słońca. A jakieś chmury lub zagubione kropelki deszczu tylko dodadzą uroku panującej aurze. Temperatura też nienajgorsza będzie i wielu rejonach osiągnie wartości na poziomie 8/11 stopni C. Wiadomo chcielibyśmy dużo wyższej, ale niema co narzekać. Taka temperatura pozwoli już na dłuższe spacery. A co dalej z pogodą po weekendzie?.

Po weekendzie do środy 28 marca pogoda stanie się przekropna. Będzie i słońce i przelotne opady deszczu, a nawet burze. Czyli typowo dla danej pory roku. Podobnie typowa będzie temperatura wahająca się w granicach 10 stopni C. Czasami lepsza taka aura niż ta, która czeka nas od czwartku 29 marca. A będzie nią nic innego jak powrót zimy. Uprzedzaliśmy Państwa, że pod koniec miesiąca marca wróci zima i tak się stanie. Z każdym dniem będzie coraz to zimniej w konsekwencji czego z nieba zacznie padać sam śnieg. Co ciekawe właśnie największą rolę podczas tego ataku zimy odegra śnieg, którego nie zabraknie i przysporzy nam wiele kłopotów na drogach i chodnikach. Z mrozem będzie łagodniej. Chodź podczas pogodniejszych nocy temperatura będzie potrafiła obniżyć się nawet poniżej -5 stopni C. Także zima pokaże pazurki i co ważne potrwa aż do 5 lub 7 kwietnia. Najwcześniej po 5 lub 7 kwietnia zacznie odpuszczać i wtedy mamy szanse na znaczne ocieplenie podczas, którego temperatura z dnia na dzień będzie rosła w piorunującym tempie by w okolicach 15 kwietnia wzrosnąć nawet powyżej 15 stopni C. Nawet noce rzadko będą przynosić przymrozki. Szybkiemu wzrostowi temperatury początkowo towarzyszyć ma wspaniała pogoda. Zmieni się dopiero kiedy temperatura za mocno podskoczy i wtedy też pojawią się opady oraz burze. Będzie to prawdziwe symptomy coraz bardziej zadamawiającej się wiosny na którą czekamy z utęsknieniem.
Podsumowując: nadchodzący tydzień od poniedziałku 19 marca do niedzieli 25 marca zapisze się pod względem pogody całkiem obiecującą. Z temperaturą będzie troszkę gorzej, ale po kolei. Początek tygodnia poniedziałek 19 marca rozpoczniemy w większości kraju całkiem niezłą pogoda, której towarzyszyć ma wiele chwil ze słońcem. Gorzej ma być jedynie w części południowej kraju, bo tam chmury i opady śniegu będą mieć się całkiem dobrze. W strefie pochmurnej i śnieżnej temperatura pozostanie ujemna przez całą dobę. Zaś w strefie pogodnej czyli w większości Polski temperatura po mroźnym poranku wzrośnie do wartości dodatnich. Podobny rozkład temperaturowy i pogodowy czeka nas i we wtorek 20 marca. No może nieco mniej będzie słońca w tych regionach z lepszą pogodą i być może miejscami poprószy, ale będą to sporadyczne miejsca. Niemniej piszemy o takich występkach w pogodzie. Z kolei w środę 21 marca w dniu początkowym kalendarzowej wiosny pogoda na pewno dopisze. Dopiero w godzinach popołudniowych nieco więcej chmur pojawi się w dzielnicach północnych oraz zachodnich i w tych też dzielnicach kto wie czy słabo poprószy. Całe to niewielkie pogorszenie jednak szybko odejdzie w zapomnienie i czwartek 22 marca zapisze się jako słoneczny dzień i co ważne cieplejszy niż poprzednie dni. Wygląda iż ten trend wzrostu temperatury może nie jakiś imponujący pozostanie dalej podtrzymany i w piątek 23 marca oraz w czasie weekendu 24 i 25 marca. Także pomimo zimnych nocy dni zapowiadają się całkiem przyjemnie i warto jest wykorzystać je na dłuższe chwile spędzenia ich po za domem, bo w kolejnym tygodniu w pogodzie będzie się działo, oj będzie. Może jeszcze nie przez pierwsze trzy dni do środy 28 marca jakiś cudów w aurze nie doznamy, gdyż ma to być pogoda w kratkę przy temperaturze balansującej w ciągu dnia w okolicach 10 stopni C. To jednak od czwartku 29 marca otrzymamy od pogody prawdziwe załamanie. Zacznie padać i to nie tylko deszcz, ale wraz z ochłodzeniem także śnieg i tuż przed świętami oraz podczas świąt Wielkanocnych zima zagości na dobre. Nie było jej podczas Bożego Narodzenia to będzie na Wielkanoc. Kto nas czytał nie będzie zaskoczonym, bo pisaliśmy o białych świętach Wielkanocnych od dawna. Najwcześniej cieplej zacznie się robić po 5 lub 7 kwietnia. Tylko, że jak zacznie się ocieplać to w mgnieniu oka przejdziemy do prawdziwej wiosny ,a potem do majowego lata i oby tak było. Chyba każdy z nas ma dość występków zimy.

Data aktualizacji pogody długoterminowej: 18 marca 2018 r.