Pogoda długoterminowa

Pogoda długoterminowa


30 prognoza długoterminowa 24

03 PN

31 prognoza długoterminowa 25

04 WT

30 prognoza długoterminowa 25

05 ŚR

29 prognoza długoterminowa 21

06 CZ

27 prognoza długoterminowa 20

07 PT

25 prognoza długoterminowa 19

08 SO

24 prognoza długoterminowa 19

09 ND

23 prognoza długoterminowa 17

10 PN

22 prognoza długoterminowa 17

11 WT

24 prognoza długoterminowa 18

12 ŚR

24 prognoza długoterminowa 19

13 CZ

26 prognoza długoterminowa 20

14 PT

27 prognoza długoterminowa 21

15 SO

25 prognoza długoterminowa 18

16 ND

23 prognoza długoterminowa 17

17 PN

22 prognoza długoterminowa 16

18 WT

Powrót do pogody na 16 dni
Pogoda długoterminowa, którą dla Państwa przygotowaliśmy obejmuje swoim zakresem czasowym dni od 13 sierpnia do 13 września. Podczas tego okresu doświadczymy zarówno słonecznej, spokojnej i bardzo ciepłej aury jak i również burzowej i niebezpiecznej w skutkach pogody. To też niekiedy pogoda może nas zaskoczyć. Dlatego też warto zapoznać się z naszą prognozą długoterminową.

Zacznijmy od początku tygodnia i poniedziałek 13 sierpnia przywita nas dość obiecującą słoneczną pogodą i taka utrzyma się praktycznie przez cały dzień. Dopiero późnym popołudniem nad regiony zachodnie nasunie się chłodny front atmosferyczny niosący ze sobą burze. Ale to późnym popołudniem, a tak to ma być pogodnie i upalnie. Temperatura w poniedziałek wyniesie od 26/29 stopni C w regionach północnych i wschodnich do 30/33 stopni C w regionach południowych, zachodnich i centralnych. Natomiast nocą z poniedziałku na wtorek wspomniany front atmosferyczny będzie dalej się przemieszczał w głąb kraju przynosząc niespokojną noc pełną najróżniejszych zjawisk atmosferycznych. Trudno nam będzie zasnąć. Zaś we wtorek 14 sierpnia burze głównie skupią się do dzielnic wschodnich i centralnych. W pozostałych dzielnicach burze będą miały lokalny charakter występowania. Co będzie miało związek z przejściem frontu atmosferycznego. Przełoży się to oczywiście również na temperaturę, która we wtorek wyniesie od 24/27 stopni C w dzielnicach północnych, zachodnich i centralnych do 28/31 stopni C w dzielnicach wschodnich i południowych. Z kolei w środę 15 sierpnia przewidujemy mniej opadów czy jakiś burz niż we wtorek. W województwach zachodnich w ogóle nie wystąpią. Wraz z poprawą aury ochłodzi się do przyjemnego poziomu. Temperatura w środę ma balansować we wszystkich województwach w Polsce na poziomie 23/26 stopni C. Czyli nie za ciepło ani za zimno. No może troszeczkę chwilami silniej powieje wiaterek, ale nie powinien aż mieć tak istotnego znaczenia dla naszego odczucia. Nieco nas ochłodzi. To, że nie będzie miał aż tak istotnego znaczenia dla naszego odczucia to jednak odznaczy się w inny sposób sprowadzając w czwartek 16 sierpnia kompletną poprawę pogody i związaną z nią sporą dawkę słońca. Duża operacja słońca i napływ cieplejszych mas powietrza sprawi, że temperatura w czwartek wzrośnie do poziomu od 24/27 stopni C w części północnej, wschodniej, południowej i centralnej Polski do 28/30 stopni C w części zachodniej kraju. Troszeczeczkę w zachodniej części kraju zrobi się za ciepło. Ale nie będziemy mogli znaleźć jeszcze powodów do narzekań. Bardziej znajdziemy je w dniu piątkowym 17 sierpnia, kiedy to temperatura w całym kraju zacznie sięgać i przekraczać 30 stopni C w towarzystwie burz. Zrobi się niespokojnie, niebezpiecznie i nieprzyjemnie. Ten dzień będzie dla nas niekorzystny, jeśli chodzi o nasze samopoczucie. Oby pogoda odmieniała się w czasie weekendu. A jak będzie?.

Podczas nadchodzącego weekendu 18 i 19 sierpnia pogoda należeć będzie do przyjemnych i udanych. Zarówno sobotę jak i też w niedzielę możemy liczyć na sporą dawkę słońca. Jakieś niegroźne chmury czy przelotne opady deszczu tylko urozmaicą nam codzienną sielankę. Dobrej pogodzie potowarzyszy również optymalna temperatura, która ma się mieścić w zakresie od 21/23 stopni C w rejonach północnych i wschodnich do 24/26 stopni C w rejonach południowych, zachodnich i centralnych. W sam raz. Nic tylko korzystać. Każda forma wypoczynku będzie dobra. A co nas czeka pod względem aury po weekendzie?.

Po weekendzie tak jak pisaliśmy w poprzednich naszych długoterminowych prognozach pogody czeka nas powrót bardzo ciepłego lata. Kto się nie zdążył opalić lub nie popływał będzie miał na to dobrą okazję. Od poniedziałku 20 sierpnia zacznie się robić coraz to cieplej. Ociepli się na tyle, że w połowie przyszłego tygodnia odnotujemy wartości na termometrach dochodzące do 30 stopni C, a niekiedy nawet przekraczające tą wartość. Przekroczenia nie są wskazane, ale do 30 stopni C da się wytrzymać tym bardziej, że słońce powolutku staje się mniej agresywne dla opalania. Nie możemy, więc zmarnować tego czasu. Będzie jednak jego dość sporo, bo pomimo pewnych jednodniowych lub dwudniowych załamań aury i ochłodzeń to zazwyczaj słońce oraz letnia temperatura utrzymają się, co najmniej do końca sierpnia i przy sprzyjających okolicznościach przez pierwszą dekadę września. Najwcześniej na przełomie pierwszej i drugiej dekady września przyjdzie pogorszenie opady zwiastując kilkudniowe załamanie i opady oraz ochłodzenie. No w końcu musi przyjść, ale nie pozostanie za długo i po nim będziemy mogli cieszyć się z powrotu cieplejszych mas powierza oraz wielu pogodnych chwil.
Podsumowując: nadchodzący tydzień od poniedziałku 13 sierpnia do niedzieli 19 sierpnia przyniesie nam dość przekropną pogodę. Tych zmian w nadchodzącym tygodniu będzie sporo, ale końcówka tygodnia wynagrodzi nam wszystkie niedogodności. Tak, więc poniedziałek 13 sierpnia rozpoczniemy całkiem nieźle. Najwcześniej późnym popołudniem nad regiony zachodnie nadciągnie chłodny front atmosferyczny sprowadzając burze, a tak to słońce będzie królować na niebie. Nie byłoby w tym nic złego gdyby troszeczkę temperatura pozostała niższa, a ona wzrośnie do wartości zbyt wysokich no i za bardzo dobrze to czuć się nie będziemy, ale nie powinniśmy aż tak bardzo narzekać. Więcej powodów do narzekań znajdziemy w czasie nocy z poniedziałku na wtorek, kiedy to będzie grzmieć i się błyskać. Trudno będzie nam zmrużyć okno. Na szczęście wtorek 14 sierpnia przyniesie mniej zjawisk atmosferycznych. Nie oznacza, że ich w ogóle nie będzie, ale głownie skupią się do regionów wschodnich i centralnych. Zrobi się też ciut chłodniej. Będzie to świetna zapowiedz przed środą 15 sierpnia, kiedy to będziemy mieli wolne i będziemy mogli wykorzystać wolny czas po za domem. Temperatura w tym dniu dopisze nieco gorzej ma być z aurą. Ogólnie jednak nie tyle gorzej żebyśmy musieli siedzieć w domu. Więc planujemy ten jednej dzień wolny na łonie natury. Chodź czwartek 16 sierpnia może okazać się jeszcze lepszy na nasze wojaże, bo będzie i cieplej i nigdzie nic nie popada ani nie zagrzmi za to słońce zdominuje niebo. Troszeczkę może zrobić się nam przykro. Jednak tylko w tym dniu, bo piątek 17 sierpnia pozostawi nam wiele do życzenia. W tym dniu ponownie za bardzo się ociepli oraz opadów oraz burz będzie pod dostatkiem. To, że źle się czuć będziemy to mało powiedziane. Będziemy czuć się fatalnie. Jak to się mówi, od czego jest weekend by nam wynagrodził gorsze dni w mijającym tygodniu. No właśnie. Nadchodzący weekend 18 oraz 19 sierpnia byśmy mogli uznać za niemal idealny gdyby nie te przelotne opady deszczu, które mogą się przytrafić. Niemniej złego słowa raczej trudno na pogodę w obydwóch dniach nie można będzie powiedzieć. Jakie mamy plany wypoczynku takie realizujmy. A kto ma bardziej urozmaicone plany spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu będzie mógł to zrobić w kolejnym tygodniu od poniedziałku 20 sierpnia. Pogoda stanie się prawdziwie letnia taką, jaką byśmy chcieliby panowała przez cały czas. Wygląda na to, że nas porozpieszcza, bo według naszych prognoz długoterminowych utrwali się na bardzo długo nawet do 10 września. Co prawda jeden czy dwa dni mogą trafić się gorsze z opadami i niższą temperaturę to jednak przez te prawie trzy tygodnie pogoda będzie jak na zamówienie. Dopiero na przełomie pierwszej i drugiej dekady września przyjdą opady oraz ochłodzenie. Ale też nie na długo by tak mniej więcej po 15 września dać pole powrotu cieplejszych i pogodniejszych klimatów. Za to trzymamy kciuki. Lato górą i oby panowało jak najdłużej.

Data aktualizacji pogody długoterminowej: 12 sierpnia 2018 r.