Pogoda długoterminowa


7 pogoda długoterminowa 0

30-12
GRU
ND

8 pogoda długoterminowa 2

31-12
GRU
PN

7 pogoda długoterminowa 0

01-01
STY
WT

6 pogoda długoterminowa -1

02-01
STY
ŚR

4 pogoda długoterminowa -3

03-01
STY
CZ

2 pogoda długoterminowa -4

04-01
STY
PT

1 pogoda długoterminowa -6

05-01
STY
SO

4 pogoda długoterminowa -5

06-01
STY
ND

7 pogoda długoterminowa -3

07-01
STY
PN

8 pogoda długoterminowa 0

08-01
STY
WT

9 pogoda długoterminowa 2

09-01
STY
ŚR

4 pogoda długoterminowa -2

11-01
STY
PT

3 pogoda długoterminowa -3

12-01
STY
SO

4 pogoda długoterminowa -2

13-01
STY
ND

6 pogoda długoterminowa -1

14-01
STY
PN

8 pogoda długoterminowa 0

15-01
STY
WT

Powrót do pogody na 16 dni

Pogoda długoterminowa, którą dla Państwa przygotowaliśmy obejmuje swoim zakresem czasowym dni od 10 grudnia do 10 stycznia. Podczas tego okresu doświadczymy zarówno wietrznej, mokrej i bardzo ciepłej aury zupełnie niepasującej do danej pory roku jak i również prawdziwych ataków zimy. To też niekiedy pogoda może nas zaskoczyć. Dlatego też warto zapoznać się z naszą prognozą długoterminową.

Zacznijmy od początku tygodnia i poniedziałek 10 grudnia przywita nas pogodą, która sprawi, że niejednego z nas będzie boleć głowa. A ma to być aura cechująca się częstymi przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem lub śniegu pomiędzy krótkimi chwilami ze słońcem. Temperatura w poniedziałek wzrośnie do poziomu około 4/6 stopni C. Czyli nienajgorzej, jeśli chodzi o temperaturę za oknem. Wiejący jednak porywisty wiatr sprawi, że odczuwalnie będzie dużo zimniej. Przyda się, więc cieplejsze i nieprzemakalne ubranie. Podobnie i we wtorek 11 grudnia. W tym dniu również nie zabraknie opadów. Chodź od godzin popołudniowych ma przebywać przejaśnień i rozpogodzeń zwiastujących zimną noc. To jednak miejscami zabieli się bardziej, a przez to, że temperatura na poziomie 1/3 stopni C jest temperaturą, gdzie opady są mocniejsze i śnieg zbyt szybko nie topnieje. Także jakaś niewielka pokrywa śnieżna będzie mogła utrzymać się do poranku środowego. Tym bardziej, że nocą wszędzie chwyci mróz. Co prawda niezbyt duży, ale jednak. Nie bądźmy, więc zaskoczeni rano w środę i uważajmy na drogach, bo będzie bardzo ślisko. Natomiast w ciągu dnia środowego pogoda ulegnie pogorszeniu. Przede wszystkim przybędzie chmur, z których od czasu do czasu popada przelotnie śnieg. Słońca w tym dniu wiele nie zobaczymy. Najwięcej o poranku. Temperatura w środę 12 grudnia wzrośnie maksymalnie do poziomu od 0/2 stopni C w regionach północnych, wschodnich, południowych i centralnych do 3/5 stopni C w regionach zachodnich. Na szczęście wiatr już ma być dużo słabszy. To tak aż bardzo nie odczujemy panującej pogody. Wygląda na to, iż i w czwartek 13 grudnia nie odczujemy również aż tak bardzo postępującego ochłodzenia. W tym dniu na termometrach odnotujemy jeszcze niższe wartości maksymalne. W wielu dzielnicach kraju zapanuje całodobowy mróz. No i też chwilami na krótko poprószy śnieżek. Można powiedzieć, że bądź, co bądź, ale z każdym dniem zima zacznie stawać się silniejsza. Szczególnie pod postacią nocnych obniżeń temperatury. Najniższe spadki prognozujemy nocą z czwartku na piątek. Miejscami mróz sięgnie wartości nawet dwucyfrowych. A taki mróz to nie przelewki. W dzień piątkowy 14 grudnia ociepli się, ale jedynie miejscami w województwach zachodnich i centralnych temperatura wzrośnie do wartości dodatnich. W innych nie ma na to szans. Pocieszającym jest fakt, że nadal będzie panowała cisza lub słaby wiaterek. To też tak nie odczujemy tego zimna. Może się jednak zdarzyć, że słońca w ogólnie nie ujrzy, bo powstałe nocą mgły utrzymają się i przez cały dzień. Taka pora roku. A co nas czeka w pogodzie w czasie weekendu?.

Podczas nadchodzącego weekendu czeka nas powtórka z rozgrywki z poprzedniego weekendu. W sobotę 15 grudnia aura będzie taka sobie. Mają być chmury jak i też chwile ze słońcem. Temperatura wiele się nie zmieni od piątkowej i wielu rejonach będzie panował całodobowy mróz. Z kolei w niedzielę 16 grudnia szykuje nam się poważna zmiana pogody. Z zachodu na wschód kraju ma wędrować ciepły front atmosferyczny, który to przyniesie całkowicie zachmurzone niebo i opady. Początkowo jeszcze popada śnieg jednak z upływem dnia i wzrostem temperatury zacznie padać deszcz ze śniegiem i w końcu sam deszcz. A najcieplej w niedziele ma być w rejonach zachodnich, tam temperatura wzrośnie do blisko 10 stopni C. Niebywały będzie przeskok. Kto ma plany wyjścia na spacer niech to zrobi w sobotę, bo w niedzielę pogoda na to nie pozwoli. A co dalej w takim razie z aurą po weekendzie?.

Pisaliśmy od bardzo dawna w naszych prognozach długoterminowych, że od 17 grudnia pogoda zmieni się na tyle, że zamiast zimy będzie przedwiośnie lub jesień jak kto woli i z tej prognozy się nie wycofujemy od poniedziałku 17 grudnia z każdym dniem ma być coraz to cieplej. Niekiedy temperatura podskoczy nawet do 10 stopni C i wyżej!. Nawet w nocy często będziemy notować wartości powyżej 0 stopni C. A żeby było jeszcze wspanialej to przez kilka dni nim nadejdą opady możemy liczyć na sporą dawkę słońca. Niebywała stanie się aura. Troszkę to przedwiośnie lub jesień, jak kto chce nazwać w grudniu złagodzi od około 20 grudnia silny wiatr i opady. Tyle, że ten wiatr czasami może stać się naprawdę niebezpieczny. Powrót normalniejszych klimatów pod postacią elementów zimy nadejść ma najwcześniej od około 26 grudnia, ale też na parę dni i Sylwester oraz Nowy Rok ponownie prawdopodobnie będzie szary. Więcej białych i trwalszych krajobrazów prognozujemy po 3 stycznia. Ale też nie na zbyt długo.

Podsumowując: nadchodzący tydzień od poniedziałku 10 grudnia do niedzieli 16 grudnia zapisze się, jako tydzień z postępującą słabą zimą. Jednak końcówka tygodnia mocno nas zaskoczy. Ale nim nadejdzie końcówka tygodnia to poniedziałek 10 grudnia przyniesie nam sporo częstych przelotnych opadów deszczu ze śniegiem lub śniegu. Słońca w tym dniu wiele nie doznamy. Na dodatek powieje mocno wiatr. Także nawet tych kilku stopni C na plusie, które pokaże termometr ubierajmy się grubo i nieprzemakalnie. Podobnie i we wtorek 11 grudnia. Chodź od godzin popołudniowych niebo zacząć ma się przecierać zwiastując całkiem pogodną, ale i też mroźną noc z wtorku na środę. Wartym przypomnienia będzie również to, że po tych dwóch nich z różnymi opadami dojdzie do ich zamrożenia tworząc bardzo śliskie drogi i chłodniki. Uważajmy, bo o wypadek czy złamanie nie będzie trudno. Nieco odtaje nam zmarznięty śnieg i lód w środę 12 grudnia, ale tylko na chwile by ponownie zmarznąć nocą z środy na czwartek. Pod kołami i nogami będziemy mieli prawdziwe lodowisko. Ono nie popuści w kolejnych dniach w czwartek 13 grudnia oraz w piątek 14 grudnia, bo chodź pojawi się więcej słońca i wiatr zdecydowanie osłabnie to jednak mróz w wielu miejscach będzie panował non stop. Miejmy jednak nadzieje, że służby zajmujące się drogami i chodnikami nas nie zaskoczą w negatywnym znaczeniu i będziemy mogli się normalnie poruszać. Zima pozostanie jeszcze w sobotę 15 grudnia. Warto jednak w tym dniu się przewietrzyć, bo taki spacerek dobrze wpłynie na nasze zdrowie. Oczywiście spacerek po za miastem. W miastach ponownie smog stanie się utrapieniem. A przez to, że będziemy kopcić, a wiatru praktycznie nie będzie. Dopiero w niedzielę 16 grudnia wzrośnie siał wiatru zwiastująca diametralne zmiany. A zmianą będzie ocieplenie, które to poprzedzi porcja opadów. Początkowo śniegu, a potem tylko już deszczu. Wygląda na to, że ostatni tydzień przez świętami Bożego Narodzenia minie bardziej przedwiosennie niż zimowo. Podobnie ma być w wigilię i w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Troszkę szans na zabielanie się krajobrazów istnieje za to w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i po świętach. Natomiast w Sylwestra i w Nowy Rok ponownie aura będzie odwrotna od normalności. Na prawdziwą i dłuższą zimę, kiedy dopada śniegu i chwyci porządniejszy mróz poczekamy po 3 stycznia. Ale kto ma w planach jakieś białe szaleństwa też niech się spieszy, bo po 10 stycznia ponownie pogoda zgłupieje i po śniegu i mrozie pozostanie jedynie wspomnienie.

Data aktualizacji pogody długoterminowej: 9 grudnia 2018 r.