Pogoda długoterminowa


17 pogoda długoterminowa 9

11/04
LIS
ND

14 pogoda długoterminowa 7

11/05
LIS
PN

9 pogoda długoterminowa 3

11/06
LIS
WT

8 pogoda długoterminowa 2

11/07
LIS
ŚR

8 pogoda długoterminowa 2

11/08
LIS
CZ

9 pogoda długoterminowa 3

11/09
LIS
PT

8 pogoda długoterminowa 3

11/10
LIS
SO

9 pogoda długoterminowa 4

11/11
LIS
ND

12 pogoda długoterminowa 6

11/12
LIS
PN

13 pogoda długoterminowa 7

11/13
LIS
WT

14 pogoda długoterminowa 7

11/14
LIS
ŚR

15 pogoda długoterminowa 8

11/15
LIS
CZ

13 pogoda długoterminowa 6

11/16
LIS
PT

11 pogoda długoterminowa 4

11/17
LIS
SO

9 pogoda długoterminowa 3

11/18
LIS
ND

7 pogoda długoterminowa 2

11/19
LIS
PN

Powrót do pogody na 16 dni

Pogoda długoterminowa, którą dla Państwa przygotowaliśmy obejmuje swoim zakresem czasowym dni od 15 października do 15 listopada. Podczas tego okresu doświadczymy zarówno spokojnej, bardzo ciepłej oraz słonecznej aury jak i też wietrznej, zimnej i mokrej. To też niekiedy pogoda może nas zaskoczyć. Dlatego też warto zapoznać się z naszą prognozą długoterminową.

Zacznijmy od początku tygodnia i poniedziałek 15 października przywita nas świetną pogodą. Od świtu do zmierzchu możemy liczyć na wiele chwil ze słońcem. Troszkę niegroźnych chmurek pojawi się popołudniu w regionach wschodnich, ale na pewno nie przyniosą deszczu. Temperatura w poniedziałek wzrośnie do poziomu od 19/21 stopni C w regionach wschodnich i centralnych do 22/24 stopni C w regionach północnych, południowych i zachodnich. Podobnej temperatury oraz podobnej pogody spodziewamy się we wtorek 16 października. Czyli o poranku będziemy mieli jakieś mgły lub zamglenia, które szybko ustąpią wschodzącemu słońcu i tak aż do zachodu. Wygląda na to, że jak na razie pogoda lubi stabilizację o czym świadczyć będzie słoneczna środa 17 października. Może tylko leciutko temperatura o jeden lub dwa stopnie spadnie od poprzednich dni, ale raczej tego nie odczujemy. Nie inaczej i w czwartek 18 października aura powtórzy swoją niezwykłe zadomowienie jak na daną porę roku i ogólnie cały rok. Przez co pogodnych chwil nie zabraknie, a temperatura będzie dla nas optymalna. Cóż więcej chcieć. Chyba żeby i taka pozostała w piątek 19 października tuż przed zbliżającym się weekendem. No po tych wielu niezwykłych słonecznych i bardzo ciepłych dniach piątek o dziwo sprowadzi odstępstwo. Zachmurzy się z zbiegiem dnia i nawet w dzielnicach północnych i zachodnich przelotnie spadnie deszcz. Deszcz jest nam potrzebny, ale żeby tak przed weekendem nam się aura popsuła i zrobiło chłodniej. Tego nie chcemy. Miejmy nadzieję, że jednak weekend będzie dla nas pod względem pogody taki dobry jak większość mijającego tygodnia, a jak będzie?.

Podczas nadchodzącego weekendu 20 i 21 października pogoda nie będzie taka jaką byśmy chcieli. Przede wszystkim chwil słonecznych ma być znacznie mniej niż ostatnio, od czasu do czasu przelotnie popada też deszcz i zrobi się wyraźnie zimniej. Niekiedy temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie wzrośnie powyżej nawet 10 stopni C. Do tego chwilami ma umiarkowanie wiać wiatr. Tym samym za ciekawie to nie będzie, ale na odświeżenie się i na spacery aura dopisze. A co dalej nam zaserwuje aura po weekendzie?.

Zaserwuje to co mieliśmy w czasie weekendu chodź chcieli byśmy żebyśmy powrócili do bajkowej ciepłej i słonecznej pogody sprzed weekendu. Spokojnie wrócimy, ale nim się to stanie to do czwartku 25 października pomęczymy się z przelotnymi opadami deszczu, co jednak nie powinniśmy mówić, że pomęczymy, bo deszcz jest naprawdę potrzebny. A więc niech pada. Wraz z przelotnymi opadami deszczu temperatura zbytnio nie będzie potrafiła wzrosnąć. To tez często będziemy notować wartości w ciągu dnia na poziomie poniżej 15 stopni C. Jedynym plusem panującej aury będą cieplejsze noce niż ostatnio no i też praktyczny zanik mgieł. Także każda pogoda rządzi się innymi prawami. Są jej plusy jak i też minusy. Wiadomo jednak, że większość z nas chce by nadal było słońce i ciepło. Te parę dni nieco gorszej i chłodniejszej aury jakoś przetrwamy, a przecież mogło być znacznie gorzej, ale nie będzie. Od piątku 26 października niebo przejmie słońce, które wraz z napływem bardzo ciepłego powietrza z południa kontynentu przyniesie nam wartości na termometrach, które zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. A mają być to wartości na termometrach przekraczające 15 stopni C. Lokalnie zbliżające się nawet do 20 stopni C!. Tak wysoka temperatura o tej porze roku to naprawdę rzadkość. Ale żeby było jeszcze fajniej to rzadko wysoka temperatura ma spore szanse zostać z nami nawet do 5 listopada. Gdyby tak się stało to miejscami zaczniemy notować nowe rekordy ciepła dla listopada. Najwcześniej po 5 listopada pogoda zacznie wracać do normalności. Oznacza to dla nas wiele chmur, sporo opadów nie tylko deszczu, ale także deszczu ze śniegiem i wyraźne ochłodzenie. Już nie będziemy bić rekordów ciepła, a temperatura nieraz nie będzie chciała przekroczyć 5 stopni C. Czyli co zmierzamy w kierunku przedzimia?. Nie to tylko występek pogody przed słoneczną i ciepłą drugą dekadą listopada. Trwałych chłodów jak na razie nie widać i oby tak dalej.

Podsumowując: nadchodzący tydzień od poniedziałku 15 października do niedzieli 21 października zapisze się przez większość dni jako niezwykle ciepły i słoneczny. Niestety końcówka wszystko popsuje, a tak to byśmy byli zadowoleni. Ale nie grymaśmy. Początek tygodnia poniedziałek 15 października rozpoczniemy dość obiecująco możemy liczyć na wiele słońca i wysoką temperaturę. Nie inaczej będzie również w we wtorek 16 października, w środę 17 października oraz w czwartek 18 października. W tych trzech dniach słońce szybko przegoni poranne mgły i będzie królować na niebie ogrzewając powietrze do wartości niemal letnich. W samym słońcu możemy śmiało powiedzieć, że poczujemy się jak gdyby panowało lato. Za bardzo to my nie przesadzajmy z lekkim ubiorem. Ale jak tu nie przesadzać jak taka pogoda. Co można o niej więcej pisać tylko korzystać. Korzystajmy, bo w piątek 19 października szykuje nam się pogorszenie aury. Z zachodu przywędrują do nas chmury, a w rejonach północnych oraz zachodnich nawet popada. W piątek będzie jednak jeszcze dość ciepło. Ciepło, bo jeszcze chłodny front nie przejdzie przez wszystkie rejony. Przejdzie nocą z piątku na sobotę i w sobotę oraz niedzielę bez cieplejszego ubrania raczej trudno będzie przebywać po za domem. Do tego chwilami umiarkowanie powieje wiatr no i może miejscami popada. Może i opalać to się nie będziemy, ale na spacery i grzybobranie będzie to niezła aura. Warto zatem nie siedzieć całych dni w domu i wyruszyć. Dobrze nam zrobi taka przechadzka. A wracając do codziennych obowiązków to do czwartku 25 października pogoda wiele się nie zmieni od tej z weekendu. Niektórzy z nas mogą zacząć narzekać, ale deszcz jest naprawdę potrzebny. Niech pada, bo od piątku 26 października ponownie wróci słońce, a z słońcem niezwykle wysoka temperatura, która przy sprzyjających okolicznościach utrzyma się do około 5 listopada. Najwcześniej po 5 listopada przyjdzie prawdziwe załamanie i może pojawi się pierwszy opad nie tylko deszczu, ale i śniegu. Nie mamy się jednak czym martwić, że zima nastanie, gdyż po 10 listopada powróci ciepła i słoneczna sielanka, która pozostanie z nami przez całą drugą dekadę listopada. Co tu więcej chcieć od pogody chyba, żeby w końcu popadało, bo robi się naprawdę sucho. To jedyne nasze zmartwienie, ale jak wyraźne i niepokojące.

Data aktualizacji pogody długoterminowej: 14 października 2018 r.